joi, mai 9

Rezultate bune obținute de sportivii tecuceni la atletism

Sâmbătă, 20 aprilie 2024, a fost o zi plină de energie și performanțe la Stadionul Municipal din Buzău, unde a avut loc competiția ATH Run Kids’ Athletics Buzău. Evenimentul a fost organizat cu succes de către Asociația Athletics Run Club și Sport Club Municipal Buzău, atrăgând participarea a peste 500 de tineri sportivi din 40 de cluburi de juniori și copii din întreaga țară.

În cadrul acestor întreceri de atletism, sportivii CSS Tecuci, sub îndrumarea profesorului Mihai Mihuleac, au strălucit, obținând rezultate remarcabile:

• Rareș Valentin Chiș, în Categoria U13, a reușit să se claseze pe primul loc la alergarea pe distanța de 200 de metri și pe locul al doilea la alergarea pe distanța de 80 de metri.
  • Denis Sebastian Matei, în aceeași categorie U13, s-a clasat pe locul patru la alergarea pe distanța de 80 de metri.
  • André Gigi Andronache, în Categoria U12, a ocupat locul șase la alergarea pe distanța de 60 de metri.
  • Alin Popescu, tot în Categoria U12, a stabilit un record personal la alergarea pe distanța de 60 de metri.
  • Diana Boris, în Categoria U10, s-a clasat pe locul șase la alergarea pe distanța de 60 de metri.

Felicitări tuturor sportivilor pentru efortul depus și pentru rezultatele excelente obținute!