CJ Galați investește peste 32 milioane de lei în sănătate
Peste 32 de milioane de lei pentru modernizarea spitalului din Ivești. Consiliul Județean Galați aprobă investiții majore în infrastructura medicală
Locuitorii comunei Ivești și ai localităților din împrejurimi vor beneficia în următorii ani de servicii medicale oferite în condiții moderne și sigure, după ce Consiliul Județean Galați a aprobat trei proiecte importante de investiții pentru modernizarea și consolidarea Secției Exterioare Ivești a Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sfântul Apostol Andrei” Galați.
Anunțul a fost făcut de Costel Fotea, care a precizat că valoarea totală a investițiilor depășește 32 de milioane de lei și va fi asigurată din fonduri europene.
Spitalul din Ivești, o unitate medicală cu o vechime de aproape 140 de ani, va beneficia de lucrări ample de consol...










